Vážení zákazníci, z důvodu dovolených upravujeme na přechodnou dobu otevírací dobu prodejny v Karviné od 8 do 16 hodin. Děkujeme za pochopení.

x
inc/00_LS/pruvodci/jak-vybirat-smoothie-makery.html

Jak vybírat smoothie makery?

Úvodem

Máte v plánu zakoupení nového smoothie makeru, ale nevíte, pro který se rozhodnout a který vyhoví vašim potřebám? Nechcete investovat do drahých modelů a zároveň se obáváte, že levnější modely nebudou dostatečně výkonné?

Pak Vám může pomoci průvodce výběrem smoothie makerů, který vám snad napoví, jaký smoothie maker bude právě pro vás ten pravý.

Co je smoothie maker?

Smoothie maker je typ stolního mixéru určeného pro přípravu tzv. smoothie, což je zdravý nápoj z rozmixovaného ovoce a zeleniny. Smoothie makery jsou obecně vyrobeny z kvalitnějších materiálů, které zajistí daleko jemnější rozmixování ovoce a zeleniny, díky čemuž je nápoj jemnější. Jejich výhodou jsou zejména vyjímatelné mixovací nádoby, které lze použít jako skleničku nebo na ni můžete dát víčko a používat jako láhev.

Potřebuji smoothie maker, nebo odšťavňovač?

Hlavní rozdíl mezi smoothie makerem a odšťavňovačem spočívá ve výsledném produktu. Smoothie maker ovocný nebo zeleninový obsah rozmixuje a vytvoří nápoj, který obsahuje díky dalším částem, jako jsou např. slupky a rozmixovaná jádra, vlákninu. Odšťavňovač ovoce a zeleninu lisuje a následně filtruje tak, že výsledkem je čistá šťáva bez dalších složek, neboli džus.

Více o odšťavňovačích si můžete přečíst v našem návodu: Jak vybírat odšťavňovače?

Podle čeho vybírat?

Existuje několik způsobů přípravy koktejlů ve smoothie makerech

Nejznámější způsob je ten, kdy se nože nacházejí v samotné nádobě, kterou posléze postavíte na mixér. Smoothie makery se však od klasických mixérů liší v tom, že si nádobu, v které jste si své smoothie připravili, také můžete rovnou vzít s sebou.

Další způsob je, kdy místo víčka našroubujete na láhev hlavu i s noži, láhev otočíte a nasadíte do mixéru. Po rozmixování láhev opět z přístroje vyjmete, odšroubujete hlavu s noži a místo ní nasadíte víčko.

Na podobném principu fungujou i smoothie makery, jejichž součástí je otočná hlava s noži. Vy jen láhev zespod přišroubujete k hlavě, otočíte ji vzhůru nohama a rozmixujete ovocný obsah láhve. Pak ji jen přetočíte zpět dolů, odšroubujete a můžete si své smoothie vychutnat kdekoliv.

Na jaké parametry se zaměřit?

Výkon

Čím vyšší, tím lepší mixování; min. 300 W. Větší výkon naseká třeba i led a nemusíte mít strach u sekání tvrdších plodů, jako jsou třeba jablka či mrkve.

Počet a velikost mixovacích nádob

Výhodou smoothie makerů jsou speciální mixovací nádoby. V nich koktejl nejen připravíte, ale také si jej můžete odnést rovnou sebou. Zajisté tedy využijete, když v balení bude více láhví, které k přístroji pasují.

Funkce

Pulsní funkce pro lepší regulaci mixování či sekání ledu.

Hlučnost

Každý člověk ocení smoothie maker s tichým chodem.

 
 
 
 
 
 
Odběr novinek

Pravidelně čersté informace

773362000

V pracovní dny 9:00 - 17:00

info@exasoft.cz

Pište Vaše dotazy a připomínky

 
 

© ExaSoft Holding a.s.   Technické řešení © 2024 CyberSoft s.r.o. Tyto stránky používají soubory cookies, více informací se můžete dozvědět zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Zobrazit klasickou verzi