inc/00_LS/asus-router/index.html

Co je to rozšiřitelný router?

Hledali jste někdy řešení, jak eliminovat mrtvé zóny bez internetového připojení nebo rozšířit pokrytí WiFi signálem? Někteří lidé se snaží tyto problémy vyřešit pomocí levného WiFi repeateru nebo WiFi extenderu. Tato základní zařízení však často neposkytují očekávaný výkon a pohodlí, takže je nutné nahradit celou sestavu zcela novým routerem nebo dokoupit další WiFi extender. Možná bude lepší, když si rovnou pořídíte router s možností rozšíření.

Logo aimesh

AiMesh je klíčová technologie, která umožňuje rozšíření mnoha routerů ASUS. Bezdrátové routery kompatibilní se systémem AiMesh lze propojit a vytvořit tak mesh WiFi síť pro celou domácnost. Až budete rekonstruovat sklep, stavět přístavbu nebo se stěhovat do novějšího a většího domu, budete připraveni snadno rozšířit svou síť pomocí AiMesh. Po celou dobu budete moci využívat nástroje pro snadnou správu, komplexní zabezpečení a bohatou sadu funkcí.

Rozšiřitelná síť bez starostí

Rozšiřitelné routery poskytují jedinou kompaktní WiFi síť pro celou domácnost. Když je třeba síť rozšířit, můžete jednoduše přidat další síťovou jednotku. Tento systém nevyžaduje, abyste přepínali mezi sítěmi, když budete v domě přecházet mezi místnostmi s telefonem nebo notebookem v ruce. Routery ve vaší síti budou spolupracovat, aby určily, který z nich poskytuje nejlepší signál pro každé připojené zařízení, a budou si navzájem plynule předávat připojení bez jakékoli interakce z vaší strany.

Běžný router a WiFi extender jsou mnohem méně pohodlné řešení. Možná budete muset vypínat a zapínat WiFi pokaždé, když se budete pohybovat po domě, jen aby zůstalo vaše zařízení připojeno. V některých případech, i když jste blíže hlavnímu routeru, může být vaše zařízení stále připojeno k WiFi extenderu, který může vysílat slabší signál, protože se nachází v jiné místnosti.

Síť rozšiřitelných routerů

Síť rozšiřitelných routerů

Tradiční router s A WiFi extenderem

Tradiční router s A WiFi extenderem

Převezměte kontrolu nad domácí sítí

mobil s aplikací

Snadné nastavení a centralizovaná správa, vše v jedné aplikaci

Pokud máte obavy z nastavení sítě s rozšiřitelným routerem, už je mít nemusíte. Vysoce hodnocená mobilní aplikace ASUS Router vám to usnadní. Nastavení je snadné a poskytuje praktické nástroje pro správu sítě a monitorování všech připojených zařízení. Můžete jednoduše optimalizovat svou domácí síť, například najít nejlepší místo pro umístění uzlu pomocí kontroly topologie sítě. Oproti tomu WiFi extender může využívat samostatnou aplikaci - pokud ji vůbec má - takže může být obtížnější jej nastavit a určit optimální umístění zařízení.

Více o aplikace ASUS router

Zabezpečení pro každé zařízení. Ochrana na komerční úrovni kdekoli

mobilní zařízení

ASUS AiProtection využívá aktualizace od společnosti Trend Micro™ k automatické ochraně domácí sítě blokováním škodlivých webů a detekcí a izolací infikovaných zařízení. Instant Guard poskytuje zabezpečený VPN server jediným klepnutím, čímž dodává výborné zabezpečení jakékoli veřejné WiFi, ať jste kdekoli. Většina konkurenčních WiFi extenderů je vybavena základním zabezpečením WPA2 nebo WPA3 bez pokročilých funkcí. A co je nejdůležitější, chybí jim možnost centrálního ovládání.

Více o zabezpečení sítě ASUS

Bohaté a pokročilé funkce v celé vaší domácí síti

Hodnota rozšiřitelného routeru ASUS dokonce přesahuje rámec rozšíření WiFi. Získáte komplexní zabezpečení a síťové funkce komerční úrovně v celé vaší síti - bez poplatků nebo předplatného.

Dítě s mobilem

Pokročilá rodičovská kontrola

Rodiče mohou díky pokročilé kontrole snadno sledovat online aktivity svých dětí, nastavit přiměřená omezení času stráveného u obrazovky a dokonce přizpůsobit nastavení pro každé připojené zařízení, a to v jedné aplikaci.

Pařan s mobilem

Mobilní hraní bez sekání

Pokud máte v domácnosti hráče, který hraje na telefonu, ocení bezproblémový roaming při pohybu po domácnosti a režim mobilního hraní, který se aktivuje jedním kliknutím. Herní routery ASUS optimalizují herní provoz na každém kroku u mnoha typů online her.

VPN

Komplexní funkce VPN

Routery ASUS podporují protokolu PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN a nejnovější bezpečnostní protokol WireGuard, které umožňují různé možnosti využití VPN. Díky integrovanému VPN serveru a VPN klientovi si můžete vychutnat své oblíbené streamovací služby nebo hry odkudkoli.

Buďte připraveni na budoucí WiFi technologie

Společnost ASUS vyvinula v roce 2017 první rozšiřitelný router a technologii AiMesh. Od té doby je většina routerů ASUS rozšiřitelná a kompatibilní s AiMesh, včetně připravovaného prvního routeru WiFi 7 na světě. Máte jistotu, že tyto routery jsou kompatibilní s různými generacemi WiFi. Při upgradu na technologii WiFi budoucnosti můžete svůj starší rozšiřitelný router znovu použít jako síťový uzel pro posílení WiFi signálu v domácnosti, čímž se sníží i množství elektronického odpadu.

vývoj routerů
Rozšiřitelný router Běžný router +
WiFi extender
Roaming Bezproblémové řešení, které šetří čas Nepohodlné a časově náročné
Nastavení a správa Bezproblémové používání, jedna
aplikace pro vše
Potřeba více aplikací,
které vás obírají o čas
Zabezpečení sítě Centrálně řízená ochrana komerční
úrovně bez dodatečných nákladů
Základní zabezpečení a bez možnosti
centrálního ovládání
Rodičovská kontrola Pokročilé funkce pro každé
připojené zařízení
Není zahrnuty
Herní funkce Bezproblémové mobilní hraní,
pokročilé funkce pro hráče
Nejsou zahrnuty
VPN funkce Integrované komplexní funkce VPN Nejsou zahrnuty

Nekupujte si 4G / 5G router – řešením je Plug & Share!

Pro začátek je důležité vědět, že všechny rozšiřitelné routery ASUS, které mají port USB, mají také funkci zvanou Mobile Tethering. Proč je to tak důležité a jak celý systém funguje? Je to velmi jednoduché! Je nutné propojit váš router s mobilním telefonem pomocí USB kabelu, kde router bude mít velmi jednoduchý úkol, kterým je distribuce mobilního 4G nebo 5G internetu z vašeho telefonu prostřednictvím rozšiřitelného ASUS routeru po celém vašem domě, bytě a nebo třeba firemním prostoru. Efektivita bude mnohem lepší a výsledek bude také mnohem větší pokrytí, než by dokázal váš mobilní telefon zapnutou možností hot spot.Kvůli tomu je nyní spousta věcí mnohem jednodušší. Například nemusíte vůbec kupovat 4G nebo 5G modem. Starý telefon se SIM kartou můžete používat pouze k internetu. Svůj router si navíc můžete vzít s sebou na dovolenou, připojit jej k mobilnímu telefonu a celá rodina si může nerušeně užívat výhod skvělého připojení k internetu.

Jak snadné je vše nastavit?

Díky funkci mobilního připojení máte tedy možnost připojit svůj smartphone k rozšiřitelnému routeru ASUS a sdílet 4G nebo 5G internetové připojení prostřednictvím uvedeného routeru. Vše co musíte udělat, je správně nakonfigurovat ASUS router. A to tak, aby přijímal internet z mobilního telefonu připojeného kabelem do USB portu routeru a poté toto připojení distribujete prostřednictvím Wi-Fi do dalších zařízení ve vašem okolí. A to vše díky rozšiřitelnému routeru od ASUS. Jednodušší už to být nemůže, že?

Vyberte si nejlepší rozšiřitelný router právě pro vás

Logo Readers Choice

Běžný router nebo WiFi extender sice může vyhovovat vašim současným potřebám, ale rozšiřitelný router vám zajistí, že i v budoucnu budete mít k dispozici kvalitní WiFi připojení. Ať už hledáte cenově výhodný router pro začátečníky, univerzální výkonný router nebo herní router, ASUS nabízí to nejlepší právě pro vás.

ASUS router

Rozšiřitelné routery ASUS

Zobrazit routery
 
 
 
 
 
 
Odběr novinek

Pravidelně čersté informace

773362000

V pracovní dny 9:00 - 17:00

info@exasoft.cz

Pište Vaše dotazy a připomínky

 
 

© ExaSoft Holding a.s.   Technické řešení © 2023 CyberSoft s.r.o. Tyto stránky používají soubory cookies, více informací se můžete dozvědět zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Zobrazit klasickou verzi