inc/00_LS/delonghi-seminka/index.html

VYPĚSTUJTE SI VLASTNÍ ESPRESSO

Zjistěte, jak pěstovat kávu, na co pamatovat, když vybíráte kávovar a soutěžte o hodnotné ceny od značky De’Longhi

Kávová semínka si můžete vyzvednout na naších prodejnách ve Zlíně, Českém Těšíně, Havířově a Opavě.

ZASADIT, PEČOVAT A SKLIDITaneb ze stromu rovnou do šálku

Zasaďte

Zasaďte

Klíčení kávových semen může trvat od 20 do 60 dní. Vše závisí na okolním prostředí a dalších faktorech. Nepropadejte proto smutku, pokud vaše rostlinka nepustí kořínek v krátké době, potřebuje jen svůj čas.

Jak na to?
  • Umístěte semeno doprostřed nádoby
  • Zahrňte ji přibližně 1 mm zeminy (nejlépe rašelinou)
  • Umístěte nádobu na stinné místo se stálou teplotou okolo 28 °C
  • Opatrně zavlažte a udržujte substrát stále vlhký

Pečujte

Po vyklíčení semen přemístěte nádobu na světlejší místo s teplotou okolo 19 °C. Dejte pozor, aby zde nikdy neklesla teplota pod 13 °C, což je minimální teplota potřebná k vegetaci. Od této chvíle rostlinku pouze zavlažujte, až do doby prvního přesazení. Rostlinky kávovníku se musí poprvé přesadit, jakmile dosáhnou výšky 15-20 cm a mají alespoň 6 listů. V pravidelném zavlažování pokračujte i po přesazení.

Pečujte

Skliďte

Mladý kávovník začne plodit až okolo svého třetího až čtvrtého roku. Po několika dnech po opylení se objeví malé bílé a velmi vonné květy, které brzy ponesou ovoce. Na rostlině kávovníku se nacházejí bobule v různém stupni zrání. Zelené, žluté, ale teprve až budou mít hnědo-červenou barvu, je čas na sklizeň.

SKLIZENOčas na pořádnou kávu De’Longhi

Soutěžte o hlavní cenu v hodnotě 50 000Kč na nákup výrobků
De´Longhi nebo každý týden o zásobu kávy na celý rok a prémiové skleničky De´Longhi.

Soutěžíme od 18.9. 2017 až do Štědrého dne. První losování pak proběhne 25.9.2017, kdy losujeme prvního výherce roční zásoby kávy - to znamená 2kg Kimbo Prestige, 2kg 100% Kimbo Arabica a 2kg Kimbo Classic pro De´Longhi. K tomu přidáme sadu ručně foukaných skleniček De´Longhi - 2x espresso, 2x cappuccino a 2x latte macchiato. Naposledy losujeme 27.12.2017.

Přejít na soutěž »

JE KÁVA VAŠÍ VÁŠNÍ?ZJISTĚTE, JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT TEN NEJLEPŠÍ KÁVOVAR PRO VÁS.

  • Tlak kávovaru Pravé espresso musí být připraveno pod tlakem 9 bar a vyšším, zde tedy neplatí čím vyšší tlak, tím lepší.
  • Možnost napěnění mléka De´Longhi používá patentovaný systém LatteCrema, na kterém je možné jednoduše nastavit stupeň napěnění mléka a otočením kolečka do pozice „Clean“ dojde k automatickému vyčištění.
  • Možnost přípravy různých nápojů Možnost připravit speciální kávové recepty (Long, Americano, Latte macchiato, Flat white), horkou čokoládu, horkou vodu nebo ledovou kávu.
  • Jednoduchost použití Vyjímatelná spařovací jednotka, kterou je potřeba jednou cca za 14 dní umýt, aby se na ní netvořily plísně, vyjímatelný odkapávací tácek pro snadnou obsluhu a péči o kávovar.
  • Možnost nastavení teploty vody Pro přípravu kávy přesně podle vaší chuti si můžete nastavit teplotu vody v menu (v přibližném rozmezí 88- 96°C).
  • Vestavěný mlýnek na kávu Mlýnky v kávovarech De’Longhi mají 13 stupňů nastavení a to z toho důvodu, že každá káva je úplně jiná a potřebuje jinou hrubost mletí pro perfektní výsledek v šálku.
NAJDĚTE PERFEKTNÍ KÁVOVAR PRO VÁS
 
 
 
 
 

 

 
 
 
Odběr novinek

Pravidelně čersté informace

773362000

V pracovní dny 9:00 - 17:00

info@exasoft.cz

Pište Vaše dotazy a připomínky

 
 

© ExaSoft Holding a.s.   Technické řešení © 2018 CyberSoft s.r.o.    Kopírování nebo další šíření obsahu stránek exasoft.cz je bez písemného souhlasu zakázáno. Tyto stránky používají soubory cookies, více informací se můžete dozvědět zde.


Zobrazit klasickou verzi