/inc/00_LS/press/press-releases.html

Tiskové zprávy

ExaSoft.cz otevřel nový showroom v Karviné

19. listopadu 2018 - Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. otevřel v sídle své logistické centrály v Karviné nový moderní showroom, který se rozkládá na ploše 500 m2. Zároveň zde byla přesunuta původní prodejna z Masarykova náměstí v Karviné. Kromě prezentace produktů a technologií předních světových výrobců a vlastního prodeje zboží mají zákazníci možnost využít nadstandardní služby.

„Naším hlavním cílem bylo umožnit zákazníkům osahat si produkty, na které v běžném elektru jen tak nenarazí, včetně prémiových značek, jako jsou Bose, Dyson, Liebherr, Miele a další." říká Martin Ficek, generální ředitel ExaSoft. „Navíc díky tomuto kroku můžeme naplno využít potenciál centrálního skladu s více na 300.000 kusů zboží, které je nyní zákazníkům k dispozici k okamžitému odběru. Tento koncept je na Severní Moravě ojedinělý.“

Marcel Dzáma jmenován ředitelem pro rozvoj obchodu firmy ExaSoft.cz

10. dubna 2018 – Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. jmenoval do svého užšího vedení na pozici ředitele pro rozvoj obchodu Marcela Dzámu.

Marcel Dzáma pracuje v ExaSoftu již od jeho začátků. Nejdříve na pozici produkt manažera, později jako vedoucí nákupního oddělení. S růstem společnosti vznikla potřeba intenzivněji rozvíjet obchodní aktivity a využít nové příležitosti, které neustále měnící se trh nabízí. Bylo potřeba najít vhodného kandidáta na tuto pozici a Marcel Dzáma ideálně splňuje požadavky díky jeho dlouholetým zkušenostem a znalostem trhu.

"Moc se těším se nové úkoly," říká Marcel Dzáma. „Máme za sebou velký kus práce, ale ještě větší je před námi. Věřím, že zúročím své znalosti a zkušenosti a posunu ExaSoft ještě dále."

ExaSoft obhájil loňské umístění v prestižním klání ShopRoku 2017

30. března 2018 - Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. již podruhé v řadě získal ocenění „Finalista“ v soutěži ShopRoku 2017, kterou devátým rokem pořádá internetový srovnávač Heureka.cz. ExaSoft.cz obsadil třetí místo v kategorii Cena kvality: PC a příslušenství. Výsledek společnost obhájila již podruhé v řadě.

"Zisk ocenění „Finalista“ ShopRoku 2016 byl pro nás velkým závazkem. Jsem rád, že jsme v roce 2017 neusnuli na vavřínech." říká Martin Ficek, generální ředitel ExaSoft. „Tento úspěch vnímáme jako motivaci k další práci, rozvoji a zlepšování služeb zákazníkům.“

ExaSoft uspěl v prestižním klání ShopRoku 2016

Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. získal ocenění „Finalista“ v soutěži ShopRoku 2016, kterou již osmým rokem pořádá internetový srovnávač Heureka.cz.

ExaSoft.cz obsadil třetí místo v kategorii Cena kvality: PC a příslušenství. Výsledek má o to větší váhu, protože o něm svým hodnocením rozhodli přímo samotní zákazníci společnosti.

"Již léta se snažíme, aby se k nám zákazníci rádi vraceli a byli se službami, které poskytujeme, maximálně spokojeni. Ocenění v soutěži ShopRoku 2016 je pro nás potvrzením, že to děláme správně" říká Martin Ficek, generální ředitel ExaSoft. „Věřím, že tento úspěch bude hnacím motorem pro vedení společnosti i zaměstnance a ještě více podpoří naše tempo růstu.“

ExaSoft meziročně roste o 28 %, Zbyněk Polák jmenován ředitelem prodejní sítě

Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. jmenoval do nově zřízené funkce ředitele prodejní sítě Zbyňka Poláka.

Zbyněk Polák pracoval jako výkonný ředitel ve firmě Cabe s.r.o., kde řídil přes 100 zaměstnanců. Má dvacetiletou praxi z práce v managementu. Jeho koníčkem je golf, cyklistika a kyberbezpečnost.

"V maloprodeji zatím za leden až květen rosteme o 28 %, našim cílem je nicméně opět dosáhnout meziročního růstu 40 % a více, jako tomu bylo v posledních třech letech," říká Martin Ficek, generální ředitel ExaSoft. „Věřím, že jmenováním Zbyňka do nově zřízené funkce ředitele prodejní sítě, podpoříme naše tempo růstu.“

Ing. Martin Zámostný jmenován ředitelem nákupu firmy ExaSoft Holding a.s.

Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. jmenoval do svého užšího vedení na pozici ředitele nákupu Ing. Martina Zámostného.

Ing. Martin Zámostný vystudoval ekonomickou fakultu na Vysoké škole podnikání a práva v Praze. V oblasti nákupu a prodeje se pohybuje již více než 15 let. Pracoval jako Business unit manager a později jako zástupce ředitele nákupu u IT distributora eD‘ system Czech a.s. nebo působil ve společnosti Vodafone Czech Republic, a.s. jako vedoucí projektu.

"Moc se těším se na nové kolegy. ExaSoft sleduji delší dobu a vidím odvedený obrovský kus práce," říká Martin Zámostný, nový ředitel nákupu ExaSoft. „Chtěl bych pokračovat s postupným rozšiřováním sortimentu, posílením prodejní pozice a rád bych využil svých zkušeností v oblasti zjednodušování firemních procesů. Věřím, že se již brzy výsledky projeví v rostoucí spokojenosti našich zákazníků."

ExaSoft zvýšil skladové kapacity o 45 % a přijal 19 nových zaměstnanců

ExaSoft Holding a.s., největší prodejce počítačů a spotřební elektroniky na Severní Moravě a ve Slezsku, dokončil první etapu rekonstrukce logistického areálu v Karviné. Zvýšil tím své skladové kapacity o 45 % a přijmul 19 nových zaměstnanců. Část finančních prostředků pro rozsáhlé úpravy použil ze schválené dotačního titulu ministerstva pro místní rozvoj ČR „Podpora rozvoje pracovních příležitostí na území Ústeckého a Moravskoslezského kraje“.

„Stoupající prodeje, snaha o větší produktivitu a v neposlední řadě rozšíření sortimentu v naší nabídce nás vedlo k rychlé realizaci této první etapy rekonstrukce s cílem navýšení skladových kapacit v našem karvinském areálu. V současnosti náš sortiment čítá na 26 000 položek a dalších 5 000, například nářadí značky BOSCH, čekalo na tuto investici. Sklady jsou nyní vybaveny technologiemi přizpůsobenými na míru, takže i přes enormní nárůst prodeje zboží z kategorie velkých bílých domácích spotřebičů jsme dobře připraveni na blížící se předvánoční sezónu,“ říká David Botek, ředitel logistiky společnosti ExaSoft Holding a.s. a dodává: „V plánované druhé etapě budeme rozšiřovat kapacitu o dalších 40 %.“

Nová prodejna ExaSoft v Třinci

ExaSoft Holding a.s., největší prodejce počítačů a spotřební elektroniky na severní Moravě a ve Slezsku, vstupuje do roku 2015 s velkými plány. Pomoci s plněním stanovených cílů má i nová prodejna výpočetní techniky a spotřební elektroniky, která byla otevřena v pondělí 2. března 2015 v Třinci na Lidické ulici.

„Neustále rozšiřujeme síť poboček ExaSoft. Rádi bychom v letošním roce otevřeli alespoň dvě nové prodejny. V Třinci se nám podařilo najít vhodné prodejní prostory hned z počátku roku,“ říká Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s. „Prodejnu v Třinci vidíme jako dobrou obchodní příležitost. Věříme, že zdejší zákazníci ocení profesionální přístup a vysoký standard služeb, které jsme jim schopni - i díky rozsáhlým prostorám prodejny s vlastním skladem - nabídnout.“

Tržby v roce 2014 rekordně rostly

ExaSoft Holding a.s., největší prodejce počítačů a spotřební elektroniky na severní Moravě a ve Slezsku, dosáhl v roce 2014 svých historicky nejvyšších tržeb ve výši 1,329 miliardy Kč a vyřídil přes 500 tisíc internetových objednávek zákazníků. Nejvýraznější růst byl zaznamenán v sortimentu mobilních telefonů, malých elektrospotřebičů (kávovary, mixéry, vysavače apod.) a bílého zboží (pračky, ledničky).

„Prodejny ExaSoft obsloužily meziročně o 29 % více zákazníků. Současnou síť 9 kamenných prodejen plánujeme v roce 2015 navýšit o další dvě,“ říká Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s. a dodává: „V minulém roce jsme zvýšili počet nabízených položek skoro o polovinu z 11 na více než 20 tisíc. Zákazníci tak najdou v našem portfoliu nově třeba i nářadí Narex.“

ExaSoft se probojoval do finále soutěže „Vodafone Firma roku Moravskoslezského kraje 2014“

Prodejce výpočetní techniky počítačů a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. oznámil, že úspěšně postoupil do finále největší podnikatelské soutěže „Vodafone Firma roku Moravskoslezského kraje 2014“.

„Držte nám palce, ať tuto prestižní soutěž vyhrajeme,“ říká Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s. „Byla by pro nás čest zařadit se po bok takových vítězů či finalistů soutěže, jako je Kofola, Grund (známý výrobce koupelnových koberečků) či První brněnská strojírna (výrobce leteckých motorů).“

Soutěž patří svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským kláním v zemi a účastní se ji okolo 3 500 firem.

Tržby firmy ExaSoft za první polovinu roku 2014 vzrostly o 26 %

Prodejce výpočetní techniky a spotřební elektroniky ExaSoft Holding a.s. zaznamenal v první polovině roku 2014 meziroční růst tržeb o 26 % a proporcionálně tak plní svůj plán ročních tržeb ve výši 1.3 miliardy Kč. Největší podíl na růstu měly mobilní telefony, notebooky, pračky a televizní přístroje.

“Velmi příjemně nás překvapil především razantní růst v bílém zboží,“ říká Petr Schrom, výkonný ředitel společnosti ExaSoft Holding a.s., a dodává: „jsem přesvědčen, že do dvou let dosáhneme našeho strategického cíle v podobě obratu ve výši 2 miliard Kč.“

ExaSoft začlenil prodejnu EURONICS v Karviné do své prodejní sítě

Společnost ExaSoft Holding a.s. s potěšením oznamuje, že dokončila převzetí prodejny EURONICS Elektro provozované společností SUNN MORAVIA spol. s. r.o. v Karviné na tř. Osvobození 1636. Jde o jednu z nejstarších prodejen elektra s 20 letou historií, kde největší část obratu je tvořena bílým zbožím, televizory a tablety.

„Zařazení této prodejny do naší sítě na Severní Moravě posilujeme postavení jasné jedničky v prodeji IT a elektra ve Slezském regionu a očekáváme, že se nám i díky tomuto kroku podaří splnit plánovaný obrat 1.2 miliardy Kč pro rok 2014. V současnosti provozujeme devět prodejen s vlastními skladovými zásobami pro okamžitý odběr zboží, kromě toho využíváme více než čtyřicet výdejních míst po celé ČR,“ řekl Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft a dodává: „Nadále aktivně hledáme příležitosti ke koupi IT a elektro firem po celé republice.“

ExaSoft získal od společnosti LG Electronics ocenění za 3. místo mezi TOP projekty 2013

Společnost ExaSoft Holding a.s. získala od firmy LG Electronics CZ ocenění za třetí největší TOP projekt realizovaný v roce 2013 v oblasti klimatizací. Tato obří zakázka byla realizována v komplexu budov v Uherském Hradišti a dodávka byla složena z devíti klimatizačních systému MULTI V, 60 kusů vnitřních a kazetových jednotek včetně sedmi hydroboxů. Celková hodnota zakázky se pohybovala okolo 15 mil Kč.

„Děkujme firmě LG za její ocenění, podporu a spolupráci, které si velmi vážíme. Samotnou zakázku jsme připravovali přes 5 měsíců a zvláště v době poklesu zakázek ve stavebnictví jsme hrdi, že jsme dané výběrové řízení s naší nabídkou LG klimatizačních systémů vyhráli,“ říká vedoucí pobočky ExaSoft Holding a.s. ve Zlíně Zbyněk Bidlo

ExaSoft medailistou ankety HP Partner roku 2013 v kategorii největší komerční partner

Je nám ctí oznámit, že se společnost ExaSoft Holding a.s. umístila na druhém až třetím místě společně s firmou AutoCont CZ (pořadí se nevyhlašovalo) v rámci ankety v prodeji hardware a spotřebního materiálu firmy Hewlett – Packard, kterou každoročně vyhlašuje divize HP Printing a Personal Systems (PPS). Této medailové pozice bylo dosaženo díky odběrům zboží HP za uplynulý fiskální rok (listopad 2012 - říjen 2013) a to v kategorii největších komerčních partnerů.

„Tohoto ocenění si velmi vážíme a bylo umožněno mimo jiné skvělou spolupráci s firmou Hewlett-Packard. V následujícím roce chceme pozici medailisty znovu přinejmenším obhájit“ říká Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s.

ExaSoft se stal jedničkou v prodeji elektroniky na severní Moravě a ve Slezsku

Společnost ExaSoft Holding a.s. dosáhla v roce 2013 historicky největšího obratu ve výši 951 mil. Kč, tržby pak přesáhly částku 1.1 miliardy Kč. ExaSoft se tak stal největší firmou na severní Moravě a ve Slezsku v oblasti prodeje elektroniky. Tento obrat představuje více než 425 tisíc vyřízených objednávek zákazníků, kteří nejvíce objednávali tablety, chytré telefony, notebooky a chytré TV.

„Úspěšný rok je nám odměnou za naše rozhodnutí mohutných marketingových investic v místech našich prodejen - neplýtváme prostředky na celou republiku, ale soustředíme se pouze na námi nejlépe obsluhované oblasti. A to nám pak přináší velký ohlas u našich zákazníků,“ říká Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s. A dodává: „V roce 2014 tuto strategii ještě prohloubíme. Navíc chceme pokračovat v přátelských akvizicích dosud nezávislých prodejců elektra a výpočetní techniky, a to nejen na severní Moravě či ve Slezsku, ale kdekoliv v České republice“.

ExaSoft Holding a.s. přebírá obchodní aktivity společnosti RAMM v Českých Budějovicích

Společnost ExaSoft Holding a.s. s potěšením oznamuje, že se dohodla s firmou RAMM spol. s r.o. na obchodní spolupráci a k 1. září 2013 přebrala její obchodní aktivity včetně prodejny na Žižkově třídě v Českých Budějovicích. RAMM spol. s r.o. jako jedna z nejznámějších a nejstarších IT firem v Českých Budějovicích vznikla v roce 1991. Za rok 2012 její celkové tržby přesáhly 30 mil Kč. Kromě koncových uživatelů mezi její zákazníky patří také školy, státní úřady a řady významných firem v regionu.

„Začleněním obchodních aktivit firmy RAMM pokračujeme v expanzi ze Slezského regionu. V současnosti tak disponujeme osmi prodejnami s vlastními skladovými zásobami pro okamžitý odběr zboží a třiceti výdejními místy po celé ČR,“ řekl Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s. A dodává: „Nadále aktivně hledáme příležitosti ke koupi IT firem po celé republice a jsme tak připraveni umožnit i dalším zákazníkům komfort okamžitého odběru zboží u našich nových prodejen, které disponují vlastními sklady a nenutí tak zákazníka ve středně velkých městech čekat do druhého dne na své objednané zboží.“

Společnost ExaSoft Holding a.s. je největším prodejcem výpočetní techniky ve Slezsku s ročním obratem přesahujícím 850 mil. Kč. Sídlo společnosti a vlastní skladové a logistické centrum o rozloze 28.000 m2 je umístěno v Karviné. Provozuje síť osmi prodejen s regionálními sklady a prodává také přes třicet výdejních míst po celé ČR.

ExaSoft Holding a.s. přebírá obchodní aktivity společnosti PC CONNECT v Českém Těšíně

Společnost ExaSoft Holding a.s. oznamuje, že úspěšně dokončila začlenění obchodních aktivit společnosti PC CONNECT do svých struktur. Firma PC CONNECT je jedna z největších IT firem v Českém Těšíně, která prodává výpočetní techniku koncovým uživatelům v prodejně a zároveň má nasmlouvané dodávky zboží a služeb do mnoha slezských škol, firem a institucí.

„Začleněním obchodních aktivit PC CONNECT v Českém Těšíně do struktury ExaSoft Holding a.s. vstupujeme do jednoho z posledních Slezských měst, kde jsme ještě neměli prodejnu a nemohli tak zákazníkům, ale i firmám, poskytovat služby a servis na úrovni ostatních slezských měst, kde již naše prodejny fungují. Zároveň jsme významně posílili i naši firemní divizi, která se specializuje na komplexní dodávky firemním zákazníkům,“ řekl Petr Schrom, výkonný ředitel ExaSoft Holding a.s. A dodává: “Pokud bychom našli vhodnou příležitost spojení či koupě firmy i mimo oblast Slezska, už bychom se tomu nebránili“.

Společnost ExaSoft Holding a.s. je největším prodejcem výpočetní techniky ve Slezsku s ročním obratem přesahujícím 850 mil. Kč. Sídlo společnosti a vlastní skladové a logistické centrum o rozloze 28.000 m2 je umístěno v Karviné. Síť vlastních prodejen je situována převážně ve slezských městech.

ExaSoft Holding a.s. završil koupi společnosti H-CENTRUM elektro

Společnost ExaSoft Holding a.s. oznamuje, že úspěšně dokončila koupi a začlenění společnosti H-CENTRUM elektro ve Zlíně do svých struktur.

Dokončením koupě a začleněním firmy H-CENTRUM elektro do naší struktury se ExaSoft Holding nově stal také předním prodejcem bílé a černé techniky pro koncové zákazníky,“ uvedl Petr Schrom, výkonný ředitel společnosti ExaSoft Holding. „H-CENTRUM elektro s ročním obratem okolo 100 milionů Kč patří k významným prodejcům elektra na Moravě. Nabídka jeho zboží se nyní promítne i do portfolia prodejen sítě ExaSoft ve Slezsku, naopak IT produkty se nově objeví v celé šíři také v H-CENTRUM elektro. Toto spojení ještě více diverzifikuje naše geografické pokrytí a rozšiřuje produktovou nabídku. Plánujeme, že díky této transakci bude náš obrat v tomto roce okolo 1 miliardy Kč.“

Společnost ExaSoft Holding a.s. je největším prodejcem výpočetní techniky ve Slezsku s ročním obratem přesahujícím 850 mil. Kč. Sídlo společnosti a vlastní skladové a logistické centrum o rozloze 28.000 m2 je umístěno v Karviné. Síť vlastních prodejen je situována převážně ve slezských městech.

Novým výkonným ředitel společnosti ExaSoft Holding a.s. je Petr Schrom

Společnost ExaSoft Holding a.s. oznamuje, že jmenovala nového výkonného ředitele. Na tuto pozici nastoupil dne 3. prosince 2012 pan Petr Schrom.

Petr Schrom přichází do společnosti ExaSoft Holding a.s. z firmy eD'system Czech a.s., člena skupiny eD'group, největšího IT distributora v České a Slovenské republice s ročním obratem 11.77 miliard Kč, kde působil na pozici obchodního a marketingového ředitele. Jeho předchozí kariérní působení je také spojeno s firmou T.S.Bohemia a.s., kterou ve funkci výkonného ředitele proměnil ze subdistributora na druhý největší IT internetový obchod v České republice s ročním obratem přesahujícím 1.4 miliardy Kč. Petr Schrom studoval na Newport university BBA a Business School Nederland MBA.

V nejbližší budoucnosti se nový výkonný ředitel plánuje zaměřit především na posílení prodeje ExaSoftu v oblasti Slezska. „V oblasti Slezska v České republice žije zhruba 1 mil obyvatel. Většinu prodejen máme v této oblasti a paradoxně našim největším konkurentem nejsou české firmy, ale prodejny IT v Polsku. Slezsko je výjimečné tím, že většina jeho obyvatel se bez problému dorozumí polsky a cesty za nákupy do polského pohraničí jsou mnohaletou tradicí. Roční potenciál v celém Slezsku v našich produktech je okolo 4 miliardy Kč a půlku z této částky bychom chtěli získat“, říká Petr Schrom.

Společnost ExaSoft Holding a.s. je největším prodejcem výpočetní techniky ve Slezsku s ročním obratem přesahujícím 850 mil. Kč. Sídlo společnosti a vlastní skladové a logistické centrum o rozloze 28.000 m2 je umístěno v Karviné. Síť vlastních prodejen je situována převážně ve slezských městech.

 
 
 
 
 
 
Odběr novinek

Pravidelně čersté informace

773362000

V pracovní dny 9:00 - 17:00

info@exasoft.cz

Pište Vaše dotazy a připomínky

 
 

© ExaSoft Holding a.s.   Technické řešení © 2022 CyberSoft s.r.o. Tyto stránky používají soubory cookies, více informací se můžete dozvědět zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Zobrazit klasickou verzi