inc/00_LS/asus-aimesh/index.html

"ASUS možná není první značka, která vás napadne, když je řeč o zařízení pro domácí síť. Přesto v roce 2021 získala naše ocenění "Readers' Choice" pro routery již podesáté v řadě. Je to první značka, o které byste měli uvažovat při modernizaci své domácí síťové sestavy." - PCMag

RT-AX92U 2 Pack získal ocenění "Nejlepší mesh router pro hraní her". - PC Gamer

ASUS ZenWiFi AX (XT8) byl vyhlášen "Nejlepším WiFi 6 Mesh systémem". - CNET

Chytrá technologie s maximální spolehlivostí

Řešení AiMesh je navrženo tak, aby bylo rychlé a spolehlivé, a umožňovalo bezstarostné připojení k internetu. Můžete využívat bezproblémové připojení kdekoli, bez nutnosti přepínání na jiné sítě, přičemž AiMesh řešení dokáže poskytovat připojení k internetu i v případě výpadku jednoho uzlu.


Automatický výběr nejlepšího WiFi signálu

AiMesh dokáže vytvořit jednotný název sítě pro celý dům, takže není nutné neustále přepínat mezi sítěmi, když se pohybujete po domě. AiMesh sleduje sílu signálu vašeho zařízení, a v případě potřeby jej plynule připojí k jinému zdroji WiFi. Dáváte-li přednost samostatným názvům sítí pro jednotlivá frekvenční pásma, můžete to udělat také – AiMesh je totiž navržen tak, aby vždy fungoval přesně podle vašich představ!

Stále funkční. Připojení, které se samo vyléčí

Dojde-li k narušení ve kterékoli části AiMesh sítě, funkce samoobnovy okamžitě nahradí selhávající router pomocí zbývajících připojených routerů. Vaše připojení tedy nebude přerušeno a vy si ničeho ani nevšimnete.

Inteligentní výběr pásma

Jednotlivé uzly sítě jsou propojeny páteřním spojením; stabilní páteřní spojení zajišťuje spolehlivost celé sítě. AiMesh se stará o kvalitu připojení v jednotlivých frekvenčních pásmech a inteligentně vybírá nejlepší pásmo pro páteřní připojení: 5 GHz, 2,4 GHz nebo dokonce nové WiFi 6E pásmo 6 GHz. Automaticky také přepne na jiné pásmo, dojde-li k přetížení aktuálního pásma páteřního připojení.

Síla více zařízení: extrémní rychlost WiFi

Samostatné routery obvykle nabízejí nejlepší možný výkon a funkce a při zapojení v systému AiMesh jsou bezkonkurenční. AiMesh systém využívající dva routery ROG Rapture GT-AXE11000 WiFi 6E může poskytovat až 6x vyšší propustnost než konkurenční WiFi 6 mesh systémy. Na základě laboratorních testů společnosti ASUS.


Snadná a rychlá správa

AiMesh systém lze snadno spravovat prostřednictvím aplikace ASUS Router nebo webového rozhraní. Jednoduchým kliknutím nebo klepnutím můžete zkontrolovat připojení, graficky sledovat provoz a přizpůsobit nastavení. Provoz AiMesh sítě je skutečně bezproblémový.

Optimalizace jediným kliknutím

V aplikaci ASUS Router je k dispozici snadná zkratka pro optimalizaci topologie AiMesh sítě, tedy připojení mezi hlavním routerem a jednotlivými uzly. Optimalizovaná topologie zajišťuje, že každý uzel je připojen k hlavnímu routeru nejkratší cestou, a poskytuje tak rychlé a stabilní připojení v celé domácnosti.

AiMesh připojení

Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní už na první pohled snadno zjistíte konfiguraci své flexibilní AiMesh sítě. Okamžitě vidíte, kolik uzlů je připojeno a kolik zařízení je připojených ke každému uzlu.

Stav připojení k uzlu

Kliknutím na libovolný uzel okamžitě zobrazíte kvalitu jeho páteřního připojení, rychlost přenosu dat nebo podrobnější informace. Je-li připojení špatné, nabízí ASUS několik způsobů, jak jej opravit, včetně optimalizace jedním kliknutím, upřednostnění zapojení páteřního připojení a dalších.

Pokročilé konfigurace

Pro pokročilejší konfigurace jsou aplikace a webové rozhraní routeru ASUS vybaveny výkonnými nástroji, které umožňují měnit systémové parametry, typ přenosové sítě nebo nastavení uzlů. Je to skutečně profesionální nástroj pro každého, kdo si chce podrobně přizpůsobit nastavení sítě.

Bohaté možnosti páteřního připojení

AiMesh poskytuje několik možností přizpůsobení páteřního připojení. Pro bezdrátové páteřní připojení můžete pro každý uzel ručně zvolit preferované pásmo uplinku, včetně nového pásma 6 GHz WiFi 6E.* U některých třípásmových modelů můžete dokonce přiřadit vyhrazené pásmo pouze pro páteřní připojení. Pro kabelové páteřní připojení umožňuje AiMesh připojení k Ethernetu pro jednotlivé uzly nebo celou síť, což umožňuje ultra rychlou propustnost z 10G a 2,5G LAN portů, které jsou k dispozici na některých prémiových routerech ASUS. Finální volba je na vás! * K dispozici pouze u WiFi routerů 6E.

Flexibilní aktualizace celého systému

Je snadné provádět změny konfigurace celého AiMesh systému najednou – včetně aktualizací firmwaru, restartování nebo resetování – případně provádět operace v každém uzlu zvlášť. I když jste mimo domov, můžete případné problémy s domácím internetem vyřešit vzdálenou konfigurací buď celého systému, nebo jednotlivých uzlů.

Vlastní nastavení uzlu

Každý uzel lze nakonfigurovat samostatně, včetně agregace linek, USB aplikací, WiFi rádia, ovládání světelných LED diod a dalších pokročilých úprav. Pro každý uzel také lze ručně zvolit vhodné připojení uplinku pomocí funkce Preferred Uplink AP.

Udělejte z internetu bezpečnější místo pro všechny

Zabezpečení domácí sítě je klíčové, pokud máte připojeno více zařízení, včetně zranitelných zařízení internetu věcí. AiMesh routery nabízejí bezplatnou doživotní ochranu AiProtection i rodičovskou kontrolu. Některé modely využívají také nejnovější bezpečnostní protokol WPA3. Všechna vaše zařízení jsou proto v AiMesh systému dokonale chráněna!

 
 
 
 
 
 
Odběr novinek

Pravidelně čersté informace

773362000

V pracovní dny 9:00 - 17:00

info@exasoft.cz

Pište Vaše dotazy a připomínky

 
 

© ExaSoft Holding a.s.   Technické řešení © 2022 CyberSoft s.r.o. Tyto stránky používají soubory cookies, více informací se můžete dozvědět zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Zobrazit klasickou verzi